علت بالا بودن آمار مرگ و میر در تصادفات جاده‌ای

به گزارش رکنا، علی اصغر خانی، با اشاره به بالا بودن آمار تلفات در تصادفات جاده ای به ویژه در ایام تعطیلات نوروز، بیان کرد: شبکه جاده ای کشور جزو زیرساخت های کشور است ولی وضعیت مناسبی ندارد و ما در این زمینه از دولت گلایه مند هستیم چراکه در بودجه ۱۴۰۲ نیز رقم خوبی برای ارتقا و بهبود وضعیت شبکه جاده ای کشور در نظر گرفته نشده است. ما از دولت انتظار داشتیم اعتبار بهتری برای این بخش درنظر بگیرد و نگاه ویژه ای به وضعیت شبکه جاده ای کشور داشته باشد.

این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه با بیان اینکه پس یکی از عوامل تصادفات، وضعیت جاده های کشور است، اظهار کرد: یکی دیگر از دلایل بالا بودن آمار مرگ و میر در تصادف های جاده ای به مسائل فنی باز می گردد، برخی از جاده های کشور هنوز مشکل امکانات فنی دارند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بخش دیگر علل تصادفات نیز به راننده ها باز می گردد. متاسفانه در برخی از تصادفات بی احتیاطی ها مشهود است. از نظر بنده این سه مولفه مهم ترین عامل است که دست به دست هم داده تا آمار مرگ و میر در تصادفات جاده ای بالا رود.  • اخبار اقتصادی / مهم ترین های 24 ساعت گذشته

آیا این خبر مفید بود؟